Vianočné párty hry - príprava na vianočnú párty.

Vianočná párty - darčeky na vianoce

Ak sa chystáte na vianočnú párty, alebo ste dokonca organizátorom, možno Vám dal niekto za úlohu pripraviť časť programu na vianočnú párty, tak nemusíte viacej hľadať. Pripravili sme pre Vás nápady, ako zorganizovať vianočnú zábavu na vianočnej párty roka. Každá správna párty by mala mať nejaký vianočný program alebo vianočné párty hry. Kedže to prinesie uvoľnenie a hlavne uvidíte svojich nadriadených v trošku inom svetle.

 

 

 

 

 

1. Používajte rekvizity - môžu byť aj vlastnoručne vyrobené, masky, rôzne vianočne prevleky, parochne, barle, sánky a podobne. Vaše vianočné fotky budú vyzerať o moc krajšie. Môžete dať podmienku, aby každý prišiel v niečom vianočnom na párty. Výber je snáď nekonečný (santovská brada, vianočná čiapka, vianočné bikiny, vianočné čižmy, škriatkovia, červený Rudolfov nos, snehuliak...). Najlepšie nápady načerpáte z vianočných rozprávok pre deti.

 

2. Program:

 

V tomto prípade sú dve varianty.

 • vytvoríte si tanečný program podobný ako na stužkovej - vystupovanie, tancovanie, imitovanie znamej osobnosti a podobne.
 • Zapojte do programu všetkých - otvorený program

Aby ste mohli zorganizovať otovorený program je dobré vymyslieť malé súťaže, kde sa zapoja všetci zúčastnení. Ako výhra môže byť nápoj, deň voľna a podobne.

 

Súťažné nápady na vianočnú párty:

 1. Tancujúci darčekový horúci zemiak - počas hrania hudby (DJ, MP3 a pod) si hráči prehadzujú horúci zemiak. Keď hudba prestane hrať, ten kto má horúci zemiak vypadáva z hry. (Potrebné je, aby bol zemiak horúci - nie však priveľmi)
 2. Výber darčeka - dohodnite sa, že počas určitého času musia súťažiaci napísať  na papier zoznam darčekov, ktoré sú presne preddefinované podľa určenia. Napríklad: darčeky musia byť: pre ženu, červené, cena cca do 100 €, musia byť elektrické a pod. Ten, kto napíše najviac darčekov podľa Vášho zacielenia, vyhrá (dopredu pripravený darček).
 3. Viazanie vianočnej kravaty - postavte páry oproti sebe. Jednou rukou - kto zaviaže najlepšiu vianočnú kravatu v určitom čase tak ten vyhral.
 4. Vianočná tombola - vianočný stromček. Pod touto hrou sa rozumie tipovanie, koľko je vianočných ozdôb na stromčeku. 
 5. Viančný darček - čislo. Každý si vylosuje jedno číslo a potom sa na základe prideleného čísla vyberie darček. Súťažiaci hádajú, kto darček kúpil. Keď uhádne darček, ten si darček ponechá.
 6. Dve klamstvá a dve pravdy. Jednoduchá hra, kde jeden povie o sebe dve pravdy a dve klamstvá. Ostatný hádajú, čo je pravda a čo je klamstvo. Náš tip: vymyslite si situácie, kde do toho pridáte Vašich nadriadených.
 7. Vianočné pexeso - pexeso na ktorom nie sú obrázky avšak napísané rôzne úlohy.  Ak neuhádne - musí spraviť čo je na pexese napísané. Napríklad: jedno pexeso je: mávať, druhé: noha (musí mávať nohou).
 8. Ozdobte niekoho ako vianočný stromček - náš tip: použite to, čo sa nachádza v podniku, kde máte vianočnú párty. (darčeky, toaletný papier, vreckovky, sladkosti a pod.)
 9. Postavte vonku snehuliaka - rýchlejši vyhráva
 10. Hádanie darčeka. Zabaľte nevšedné veci do vianočných pančúch, napríklad policajne putá, vajičko, želatinu, mrkvu a nechajte kolegov hádať, čo je vo vnútri. Dôležité je, aby bola pančucha dobre uzavretá, nebola priehľadná. Pri hádaní môžu mačkať, voňať, triasť s darčekom a podone. Nepoužívajte príliš smradľavé veci -  smrad ostane v miestnosti.

 

Dúfame, že sme Vám priniesli aspoň trošku nápadov ako vymyslieť originálny program na vianočnú párty. 

 


Kedže zábavy nie je nikdy dosť, môžete nám písať Vaše originálne nápady na vianočnú párty a my ich radi zverejníme. Nápady, fotografie a odkazy môžete posielať na info@vianocnedarceky.eu.

 

Prajeme Vám super vianočnú párty, na ktorú budete spomínať celý rok a veľa veľa vianočných darčekov.